петък, 15 юни 2012 г.

Прости ми

                                                     / Rogach /


 Прости ми, че толкова много те искам.
 Прости ми за всеки мой ред.
 Сърцето ми бие и всичко потискам.
 Докога ли? Не мога да гледам напред...

Прости ми, че всичко приех за реалност
и в себе си огън запалих.
Не виждам, не чувам, не дишам. С досадност залях те,
                                                                        но с толкова жажда погалих.


                                    Прости ми, че стреснах те с моята обич.
                                    Навярно играл си с красивите думи,
                                    а твоята фея остана във обръч
                                    от луднали мисли и разни желания други.

                                                     Прости ми, разумна съм доста
                                                     и знам, че не ставам за много неща.
                                                     Ще бъда далеч и встрани от въпроса
                                                     " как всичко стана ...... кога?"

                                                     И  рядко блокирам от липса на думи,
                                                     напротив - измислих и още една,
                                                     която приляга само на тебе -
                                                     прошепвам я често сама.

                                  Прости ми, че с тебе живея
                                  без даже да знаеш това.
                                  Прости ми, допуснах  това да излея ...
                                  "Неразумно" -  казваш - "и на всяка цена".

                                  Прости ми, няма да се дам на всеки срещнат
                                  открил "чувствителната ми душа".
                                  Споделената любов е друго нещо.
                                  Ще те чакам кротко тук, така ...










четвъртък, 14 юни 2012 г.

Ти знаеш защо ...

       " Ако много силно и настоятелно мечтаеш за някого, можеш да накараш и съдбата да отстъпи! "


       

                            Ръка за прошка ...
    
                                         Дамян Дамянов

 Подавам ти я. Ето на - прости!
 Протягам ти я, за да се покая
 за нещо, за което знаеш ти,
                                                                                         но за което аз, уви, не зная ...
                     
                         Виновна съм.
                          За всичко в този свят
                          единият все нещо съгрешил е,
                          единият - все в нещо виноват.                    Вместо с любов,
                          И тази тук една съм аз ...                            с ирония ме плискаш.
                          Прости ми.                                              И моята протегната ръка
                          Ти не прощаваш ...                                 със празното пространство се здрависва.
                          Гордост. И тъга ...                                   Добре тогаз. Ще си я прибера.
                                                                                           Ще си я взема, щом не ти е нужна.
                                                           Но тази длан била с теб и добра,
                                                           но тази длан била с теб и нечужда,
                                                           един път непоета ли умре,
                                                           несрещната един път ли остане
                                                           знай, няма вече никога да спре
                                                           и да понечи твоята да хване.
                                                           Отблъснеш ли я днес,
                                                           то утре как
                                                           ще хвърлиш мост
                                                           помежду теб и мене?
                                                           Не, не поемай моята ръка,
                                                           но да не стане някога така,
                                                           че да я търсиш
                                                           в цялата Вселена ...
                                                                
                                        

сряда, 23 май 2012 г.

Може би...

                                                                                 
                                                                  В една сълза
                                                                                    
                                                                                            Ясен Ведрин / Сбъднати предчувствия/   
                                                                                                                                                           
                Не питай как възможно е това -
                тъгата от очите да извира.
                Изгубил светлина и синева
                светът дори в една сълза умира.

 Човек не е на дните господар.
Съдбата си не може да избира.
След сляпа стъпка или грешен зар
светът дори в една сълза умира.



            Не чакай буря, за да те смути,                                 
            и мълния небето да раздира.                              Утеха ще потърсим в брегове
            Мечта изгубил сред безброй мечти                    и изповеди в струните на лира.
            светът дори в една сълза умира.                         Но ако няма кой да ни зове
                                                                                            светът дори в една сълза умира.
            Тъй плахи сме от своите следи -
            прашинки в самотата на Всемира.                     Отворим ли врати към вечността,
            Без лъч от пътеводните звезди                           която от душите ни прозира,
            светът дори в една сълза умира.                         причина е едничка любовта
                                                                                            в една сълза светът да не умира.

неделя, 6 май 2012 г.

Понякога се губя ...

          "Ако някога дойде ден, в който не сме заедно, трябва да знаеш някои неща ... Ти си по-смел, отколкото вярваш, по-силен, отколкото изглеждаш и по-умен, отколкото си мислиш ..."
                                               Мечо Пух - А.Милн                  

   
          Понякога се губя, огънче, в  забързания ден с усещането, че си много близо. Очаквам нещо непредвидено и изненадващо, сякаш си решил да се покажеш наяве. Да оставиш някакъв знак за мен ... нещо приятно и  шокиращо, за да разбера, че не си забравил ... сякаш съм нечия принцеса ...

         И  всеки път си мисля, че следващото утро ще е друго ... по-ведро, с намерена усмивка, а вечерите топли от преживяното щастие. Не забравям думите, очите, ръцете. Не заспивам в страх от неизвестното и неизреченото, което ме държи в болезнено напрежение. Нека пак да съм жива, желана и гушната! Искам светлината на настроението ти. Искам пак да съм жена, а не изгубената в шарената бъркотия на света. Мога всичко, но защо ли? Да се съхраня ми казваш - и оптимизма и усмивката, и страстта, и нежността ... Но за кого?
         Какво ще се случи, ако чуя гласа ти? Целият свят сигурно ще засияе! Какво ще се случи, ако видя наяве прекрасните ти черти? Какво ще се случи, ако усетя истински топлината ти ... нека - после ще изчезна ... , но този миг жадувам с цялото си безумно романтично същество ...
   
         Може би на пръв поглед летя в облаците, не преценявам кое е истинско и прибързано и безразсъдно се отдавам на еуфорията и желанията си. Не, огънче! Здраво съм стъпила на земята и си разрешавам да мечтая за прекрасното, колкото и да е сложно ... Силна съм, за да не преча. Силна съм, за да го направя простичко. Силна съм, за да се справя. Силна съм, за да се обърна и никога повече да не се появя ... Събрал си всичко в себе си и само ти ме накара съвсем осъзнато да съществувам!

         Винаги съм знаела какво искам, помъдряла от случайностите!

петък, 13 април 2012 г.

Весели празници !


      
    Можем да намерим яснота и простота дори насред този сложен свят, когато открием, че това, което сърцето ни придава на живота, е най-важното.
                               
                                                         Джек Корнфиилд


събота, 7 април 2012 г.

Мили дами, с две от козметичните рецепти на Клеопатра ще повдигнете самочувствието си :)

 
 Рецептите намерих в книга за Клеопатра. /изд.1903г/
 Изпробвала съм ги лично - ефектът е поразяващ :)

    Приготвянето е изключително елементарно в домашни условия :

 Сметанов ексфолиант за тяло
      Необходими продукти:
  - малка кутия течна сметана за готвене - 250г
  - готварска йодирана сол - 250г
       Бавно и постепенно изсипете сметаната в солта като разбърквате енергично, докато се получи гъста, неравна и сипкава каша.
       Преди душ /или вана/ натрийте  всяка част от тялото, ръцете и краката си с леки масажни движения. Избягвайте лицето. Йодираната сол ексфолира  докато нанасяте, а при изплакване с топла вода дезинфекцира, особено след епилация. Облейте се обилно с топла вода. Сметаната прониква дълбоко в почистената кожа и я прави изключително нежна и мека. След тази процедура може да продължите тоалета си както го правите обичайно.
       Приготвената смес не се съхранява специално. Солта е естественият й консервант.
                                                                   
                                                Подхранваща околоочна маска за суха кожа
     
       Сложете четири пет цветчета жълт кантарион /може и сух/ в 50ml зехтин. След като престоят една седмица ги извадете. Нанесете зехтина с памучен тампон около очите и всички зони на лицето, където усещате сухота и опъване. След един час попийте маската с мека, суха салфетка и леки масажни движения. Изплакнете с топла вода и може да нанесете ежедневния си крем. Зехтинът спомага за изглаждането на фините бръчици около очите. Усеща се лекота и комфорт на цялото лице.
       Нанасяйте през два - три дена зимата и всяка седмица през лятото.


            



                               
 

вторник, 27 март 2012 г.

Мистично

                                                          
             Вярвам безразсъдно и безрезервно в любовта,
                             която ме  прави щастлива!

    Вървях замислена и уморена след работен ден. Топло време, хора зяпащи по витрините привечер, целуващи се двойки и трамвай, който с нетърпение звънеше на някого, за да мине....
    Срещу мен идваше жена, облечена обикновено, с отпечатък на тежки грижи в очите. Опитах да се разминем....тя ми говореше нещо. Нямах желание да и обърна внимание. Тя ме хвана за ръка и каза " Не искам нищо! Търся те от месец! Защо си спряла да говориш с него? Запомни 14 април и внимавай за тази дата!" Понечих да тръгна, а тя завря в дланта ми къс стара смачкана хартия с написани цифри - "Това ще ти трябва!" - и отмина......

    Винаги съм била встрани от окултни, гадаещи бъдещето разни неща. Всеки сам си подрежда живота и се справя по свой си начин. Странното беше, че тя изрече име, от което аз потръпнах приятно и ме накара да се усмихна. Няма откъде да знае, че съм спряла да говоря с този човек....На хартията са написани десет цифри, които няма как да разбера какво означават.
    Сигурно следващите дни ще покажат какво да направя и какво ще се случи точно на тази дата.
    Усещам само, че предстоят цветни изненади и омайващи емоции..........